עוברים דירה? הכל על ביטוח הדירה והתכולה שלכם

ביטוח תכולת דירה
5/5 - (1 vote)

מעבר דירה הוא אירוע משמח, אך הרבה לפני שאתם מוצאים עצמכם יושבים על הספא אל מול הטלויזיה במעונכם החדש הדרך עוד ארוכה, החל מאריזת הציוד בדירה הישנה, דרך ההובלה ועד פריקתו בדירה החדשה. עוד במהלך חיפוש חברת ההובלה שבשרותיה תעזרו, עליכם כחלק מהקריטריונים אותם אתם בודקים לוודא כי החברה מחזיקה בפוליסת ביטוח המגנה על ציודכם במידת הצורך.

חברה מקצועית תוודא כי המובילים שלה הינם מובילים מומלצים ומוסמכים המבצעים עבודתם בזהירות יתרה תוך הקפדה בלתי מתפשרת אחר הובלת הציוד שלכם, אך יש לקחת בחשבון כי יכולות להתרחש תאונות אנוש אשר יגרמו לציוד שלכם או חלקו, להיפגם. אם הקפדתם לרכוש פוליסת ביטוח הרי שאתם מוגנים ויש מי שישלם לכם עבור הנזק אך אם ביצעתם הובלה ללא ביטוח והציוד שלכם או חלקו ניזוק, תאלצו לדרוש את עלות הנזק מחברת ההובלה ומשימה בירוקרטית זו, אינה מומלצת או פשוטה.

וודאו כי לחברת ההובלות פוליסה מקיפה ועדכנית

כדי להיות בטוחים כי לחברה פוליסה שתגן עליכם בעת הצורך, גם אם השולחן נשרט או המראה אותה ירשתם מסבתא נשברה, חשוב לוודא ולבדוק את הפוליסה בה מחזיקה החברה מבעוד מועד. חברות רבות מצהירות כי הן מחזיקות בביטוח הנדרש ובזמן אמת מגלים הלקוחות כי הפוליסה לא מכסה עבור הנזק. על כן עוד לפני שאתם מאשרים למובילים להעמיס ארגזים וציוד אל המשאית בקשו לבחון את הפוליסה. הפוליסה אותה צריך לרכוש בעל החברה נקראת פוליסת ביטוח לסחורות בהעברה דהיינו ביטוח ציוד במהלך העברתו. יש שרוכשים ביטוח דירה עם AIG או ביטוח תכולה, וחושבים לתומם כי ביטוח זה יכסה הובלה ומגלים רק בזמן אמת כי טעות בידם.

גם לאחר שווידאתם כי הפוליסה להעברת מטענים קיימת, עליכם לבדוק כי לפוליסה כיסוי צד ג' , כיסוי טעינה ופריקה, כיסוי שינוע הציוד ליעד הסופי, כיסוי למנוף במידת הצורך וויתור שיבוב. שימו לב כי מרבית מהחברות מנסות לחסוך בעלויות ועל כן הן רוכשות פוליסה בסיסית בלבד אשר לא מעניקה מענה מקיף אך בדיקה שלכם מבעוד מועד תוכל למנוע מצבים בהם תפסידו את כספכם.

מהרגע בו אתם מחזיקים בפוליסת ביטוח, השתדלו לרכוש את שרותי החברה המחזיקה בפוליסת "כל הסיכונים", כך לא תאלצו בעתיד להתמודד עם הבלתי צפוי ותהיו סמוכים ובטוחים כי כספכם יגיע אליכם, בדקו כי המובילים הגיעו עם פוליסה המכסה את כלי הרכב באמצעותו מתבצעת ההובלה, בדקו את עלות הכיסוי, גובה ההשתתפות העצמית ואת תוקף הפוליסה.

אל תסמכו על אחרים

שימו לב כי לעיתים גם מנהלי החברה מפספסים דברים במהלך הדרך, בין אם הם שולחים רכב שאינו מכוסה בפוליסה אותה הם העבירו לבדיקתכם ובין אם הפוליסה נרכשה למעלה משנה ולא חודשה.  בדקו אתם את כל הפרטים שפספס אולי בעל החברה לביטחונכם ולשקט האישי שלכם.

אולי יעניין אותך גם:

אריזה

הובלה ואריזה

עוברים דירה? מעבר דירה יכול להיות סיפור ארוך, אבל לא בהכרח. מעבר דירה נחשב למרגש למדי כי אחרי הכל לא בכל יום אורזים את כל

מנוף הרמה

הובלות מנוף

לפעמים בעת מעבר דירה יש ציוד שלא ניתן להעביר באמצעים המקובלים, אלא יש צורך להעביר באמצעות מנוף. חברתנו מציעה לכם שירות הובלות עם מנוף המיועד

מעבר דירה

הובלות דירה

עוברים דירה בקרוב? שירותי הובלות דירה נחשבים לאחד השירותים החשובים ביותר שחברת הובלות מספקת עבור ציבור לקוחות. כולנו מכירים את הלחץ לפני מעבר דירה- מה

דילוג לתוכן