החלפת מנעולן לפני כניסה לדירה חדשה

החלפת מנעול
5/5 - (1 vote)
מתי כדאי להחליף מנעול? 
תפקידם של מנעולים בחיינו הוא לשמור על רכוש יקר, על תכולת הבית והעסק וכמובן של שלומם של בני משפחתנו. לכן, תקינותם של מנעולים כל כך חשובה ובמידה ויש לנו ספק ביכולתו של מנעול להעניק לנו את ההגנה הנדרשת בהחלט כדאי לשקול להחליפו. יש כמה סיבות נפוצות להחלפת מנעול למשל אחרי פריצה, בעקבות איבוד המפתח ועוד. מתי כדאי להחליף מנעול ? מדוע החלפת מנעול כל כך חשובה?
החלפת מנעול בעקבות רכישת בית חדש 

מקרה נוסף בו כדאי להחליף את המנעול היא ברכישת בית חדש. בדרך כלל אנשים נוטים שלא לעשות זאת אך היו מקרים בעבר בהם בעל הבית הקודם מסר את המפתח לגורמים מפוקפקים והדיירים החדשים גילו לאחר זמן מה שביתם נשדד.

החלפת מנעול בעקבות איבוד מפתח 
אחת הסיבות הנפוצות ביותר להחלפת מנעולים בין אם בדלתות, ארונות או אפילו כספות היא איבוד המפתח. לא משנה מה המפתח האבוד אמור לפתוח, ברגע שהוא אבד אין לנו ברירה אלא להחליף את המנעול. טעות אחת שלא מעט אנשים עושים היא לא להחליף את המנעול אם יש להם מפתח נוסף. אם מדובר במגירה קטנה בבית בה אנו שומרים על חפצים פרטיים ולא חוששים מפריצה אפשר לוותר על החלפת המנעול. אך אם מדובר על דלת כניסה, כספת, שער וכדומה כדאי לקחת בחשבון שאולי המפתח לא אבד אלא נגנב וגם אם הוא אבד ייתכן ופורץ ישתמש בו כדי להיכנס אל הבית, בית העסק או לפתוח את הכספת למשל. לכן, בכל מקרה בו אבד לנו מפתח רצוי להחליף את המנעול.
החלפת מנעול 'קשה'
לכל מנעול, חזק ואיכותי ככל שיהיה יש תוחלת חיים, במיוחד מנעולים שעושים בהם שימוש נרחב כמו מנעול בדלת כניסה. נוסף לכך שלרוב אנשים לא מתחזקים את המנעולים שלהם בשום צורה לא נדיר לגלות יום אחד שהמנעול קשה לנעילה ופתיחה. חשוב להבין שברגע שמנעול קשה לנעילה הוא קל יותר לפריצה, התקלה הקטנה ביותר במנעול עשויה להקל על פורץ לפתוח אותו ולתת לו דקות רבות לשדוד את הבית. בנוסף, מנעול קשה לתפעול היום יכול להיתקע לחלוטין מחר ואתם עלולים למצוא את עצמכם מבלי יכולת לנעול את הדלת או לפתוח אותה מבחוץ.
החלפת מנעול לאחר פריצה 
פריצה לבית, לרכב או לבית העסק היא חוויה טראומטית בהחלט. מעבר לתחושה הנוראית והקשה של פלישה למרחב הפרטי שלנו אנחנו נאלצים להתמודד עם מנעול פרוץ ודלת פתוחה לרווחה (שבהחלט לא מוסיפה לתחושת הביטחון האישי). אם גיליתם שהבית שלכם נפרץ, חשוב מאוד להחליף את המנעול מהר ככל האפשר כדי לא להישאר עם בית (או רכב) לא נעול. במקרה כזה מנעולן בהחלט יכול להגיע אליכם גם בשעות הקטנות של הלילה ולהחזיר לכם יחד עם מנעול חדש גם את תחושת הביטחון.
מנעולי כספות 
כספות הן מבצר קטן בתוך הבית או העסק, הן מתוכננות ומיוצרות כך שלא ניתן לפתוח אותן בשום דרך ללא מפתח (או קוד מתאים, כרטיס אלקטרוני וכדומה). שלא כמו מגירה קטנה שאפשר לשבור בקלות במקרה ונעלנו בה משהו חשוב והמנעול מסרב להיפתח, רובנו לא נצליח לשבור את הכספת גם במקרה חירום. לכן, בכל מצב בו הכספת לא ננעלת כמו שצריך, המנעול 'עושה צרות' או שיש לנו ספק כלשהו לגבי תקינותו חשוב מאוד להחליף את מנגנון הנעילה. כמובן שאם איבדנו את המפתח או המנעול לא נפתח כלל, הגיע הזמן לקרוא למנעולן שיפרוץ את הכספת.
פרטים נוספים באתר שמעון המנעולן

אולי יעניין אותך גם:

אריזה

הובלה ואריזה

עוברים דירה? מעבר דירה יכול להיות סיפור ארוך, אבל לא בהכרח. מעבר דירה נחשב למרגש למדי כי אחרי הכל לא בכל יום אורזים את כל

מנוף הרמה

הובלות מנוף

לפעמים בעת מעבר דירה יש ציוד שלא ניתן להעביר באמצעים המקובלים, אלא יש צורך להעביר באמצעות מנוף. חברתנו מציעה לכם שירות הובלות עם מנוף המיועד

מעבר דירה

הובלות דירה

עוברים דירה בקרוב? שירותי הובלות דירה נחשבים לאחד השירותים החשובים ביותר שחברת הובלות מספקת עבור ציבור לקוחות. כולנו מכירים את הלחץ לפני מעבר דירה- מה

דילוג לתוכן